NASZA SZKOŁA

» Patronka » Pracownicy » Historia szkoły » Złota księga » Herb » Nasze sukcesy » Hymn» Kalendarz » Sztandar » Biblioteka » Stołówka » Konwalie Św. Joanny » Klauzula informacyjna, Rozporządzenie RODO » Rekrutacja ZAJĘCIA DODATKOWE 2018/2019

W NAJBLIŻSZYM CZASIE


KALENDARZ


ZAJĘCIA DODATKOWE

TANIEC NOWOCZESNY

”TANIEC - układ rytmicznych ruchów powstających spontanicznie pod wpływem bodźców emocjonalnych lub świadomie wyrażających pewne stany psychiczne, skoordynowanych zazwyczaj ze zrytmizowaną muzyką lub tylko elementem rytmicznym."
Taniec jest doskonałą formą aktywności ruchowej, pozwalającą na wyrażenie swoich przeżyć i emocji. Daje poczucie szczęścia, odprężenia i wolności, eliminuje stres, wprowadza radość. W rozwoju dzieci i młodzieży ma zatem bardzo duże znaczenie. Ruch przy muzyce to aktywność, która wpływa nie tylko na rozwój muzykalności dzieci, ale ma ogromne znaczenie w ich wszechstronnym rozwoju. Pomaga zaspokoić nie tylko potrzebę aktywności ruchowej, ale również rozwija i doskonali zdolności poznawcze: spostrzeganie, myślenie, pamięć, koncentrację uwagi, mobilizuje do działania, wyrabia dyscyplinę wewnętrzną, rozwija zdolności komunikowania się i współdziałania w grupie. Zajęcia taneczne korzystnie wpływają na układ oddechowy, układ krążenia i przemianę materii. Rozwijają sprawność fizyczną: wytrzymałość, zręczność, szybkość i precyzję. Wpływają bardzo korzystnie na rozwój pozytywnych cech charakteru takich jak: samodyscyplina, punktualność, karność. Kształtują i rozwija poczucie własnej wartości.
Zajęcia prowadzi pani Katarzyna Moskal
Grupa 1 – klasa 1,2,3, (poniedziałek 15.45 – 16.30)
Grupa 2 – klasa 5,7( piątek, 15.45 -16.30)
Katarzyna Moskal – „Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się w wieku 11 lat w Formacji Tanecznej „ AKCENT” działającej w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „KUŹNICA”.
W wieku 16 lat ukończyłam Podstawowy Kurs Choreograficzny. Mając 18 lat dołączyłam do Świętokrzyskiej Szkoły Tańca „TRZPIOTY” w Kielcach. W 2011 roku rozpoczęłam pracę jako instruktor tańca w Formacji Tanecznej „AXIS” w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „KUŹNICA”.
Jestem absolwentką Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Pracowałam jako instruktor tańca w Studiu Tańca i Akrobatyki „TRZPIOTY” w Kielcach, prowadząc zajęcia w grupie „BABY TRZPIOTY”, a także w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „KUŹNICA” jako instruktor w Formacji Tanecznej „AXIS”, która niejednokrotnie stawała na podium na Ogólnopolskich Festiwalach
i Konfrontacjach Tanecznych. Tworzyłam choreografię do musicalu "RUT",”

Pani M.Głodek
za wykonanie
pięknych zdjęć!
Panu D.Dziubińskiemu
za stworzenie wspaniałej oprawy graficznej!
Szanowni Państwo, jesteśmy w trakcie kompletowania informacji na stronie internetowej.
Propozycje zmian i uwagi prosimy zgłaszać tutaj. Dziękujemy!