szkoła podstawowa joanna mola

Aktualności


Bezpiecznie na dwóch kółkach- egzamin na kartę rowerową

Dnia 7 czerwca 2019 na terenie Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Joanny Beretty Molli odbył się egzamin na kartę rowerową. Egzamin składała się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Przy części praktycznej pomagał pan inż. Grzegorz Glanas. Część teoretyczna obejmowała 20 pytań testowych jednokrotnego wyboru z zakresu pierwszej pomocy, konserwacji i budowy roweru, skrzyżowań drogowych, znajomości znaków drogowych a także manewrów i podstawowej wiedzy z ruchu drogowego. Osoby, które uzyskały min 18 pkt. przechodziły na plac, gdzie na rowerach przeprowadzana była część praktyczna egzaminu. Dzieci miały za zadanie wykazać się sprawnością i koordynacją na rowerze pokonując wyznaczoną trasę.  W egzaminie wzięło udział 3 klasy z naszej szkoły, klasa 6 a, 5 a,5 b a także osoby chętne nie mające jeszcze karty rowerowej z naszej szkoły. Wszyscy zdali teorię i praktykę. W klasie 6a do egzaminu przystąpiło 20 osób, w klasie 5a- 21 osób, 5 b-21 osób, 8 a- 1 osoba, 7 a-1 osoba. Wszystkim gratulujemy uzyskania karty rowerowej i życzymy bezpiecznych rowerowych podróży :) 

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

Iwona Muszyńska-Gałka

Grzegorz Glanas

 


powrót ››


Start

 

W najbliższym czasie

   

   

  wakacje
  Do wakacji pozostało

   

  piękna polska nasza cała

   

  przyroda z klasą