szkoła podstawowa joanna mola

Aktualności


Marsz do muzeum

 


W roku szkolnym 2019/2020, w naszej szkole rozpoczęliśmy długofalowy projekt o nazwie „Marsz do muzeum”. Projekt stanowi uzupełnienie programu nauczania uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej. Zależy nam, aby edukacja kulturalna na stałe wpisana została w program nauczania naszych uczniów. Poprzez uczestnictwo w projekcie stworzymy naszym uczniom możliwość, cyklicznej obecności w Muzeum Narodowym, da to otwarte pole do szeregu działań edukacyjnych począwszy od samego przebywania w środowisku kulturotwórczym po obcowanie z żywym dziełem sztuki. Ważnym elementem będzie również kontakt z ludźmi-ekspertami (pracownikami MNK), którzy poprzez swoje doświadczenie i prace w muzeum będą przekazać uczniom wiedzę, której nie możemy przekazać będąc w klasie. Dla chętnych uczniów w ramach wyjścia z kółka historyczno- turystycznego, zorganizowane będzie wyjście, podczas którego chętni uczniowie będą mieli okazje spotkać się z ekspertami pracującymi w Muzeum. W dniu 5.11.2019 klasa 5a wzięła udział w lekcji muzealnej: „Czyja to pięta, kto zapamięta?” w Ośrodku Kultury Europejskiej EUROPEUM. Wizyta w muzeum poświęcona była mitologii i ich bogom. Lekcja ta była wspaniała okazją do bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie imiona największych mitycznych bohaterów i historie opowiadające o ich losach. W trakcie lekcji wykorzystane zostały liczne metody aktywizujące. Uczniowie samodzielnie przedstawiali swoim kolegom dawkę wiedzy o sztuce i kulturze korzystając z materiałów przygotowanych przez przewodnika. Mieli też okazję samodzielnie wymyślić mit. Cenne informacje zdobyte podczas lekcji muzealnej z pewnością bardzo przydadzą się na lekcjach języka polskiego, historii i plastyki.

 


powrót ››


Start

 

W najbliższym czasie

 

 

wakacje
Do wakacji pozostało

 

piękna polska nasza cała

przyroda z klasą