szkoła podstawowa joanna mola

Aktualności


POWITANIE PIERWSZOKLSISTÓW

Eleganckie białe bluzki i koszule, ciemne spodnie i spódniczki, schludnie uczesane włosy – tak prezentowali się przyszli pierwszoklasiści naszej szkoły, którzy w minioną środę, 8 czerwca zebrali się w naszym kościele.

W uroczystym przywitaniu uczniów wzięli udział również ich rodzice, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele. Na początku ks. Rafał Kasperek zachęcił dzieci, by z przyniesionych przez niego klocków zbudowały wspólnie dom. Stanowił on symbol wykształcenia, jakie młody człowiek  zdobywa w ciągu swojego życia. To edukacja pozwala nam rozwijać się i dążyć do realizacji marzeń, wyznaczonych celów. Następnie Pani Dyrektor wraz z przyszłymi wychowawczyniami powitały każdego ucznia, wręczając  pluszaka, który ma towarzyszyć im we wrześniu i umilać pierwsze dni nauki w szkole.

Po uroczystym powitaniu, dzieci udały się pod opieką nauczycieli do szkoły, by obejrzeć przedstawienie pt. „Smok, ze smoczej jamy”, przygotowane przez aktorów Szkolnego Koła Teatralnego, pod czujnym okiem Pani Anny Maciejończyk. Rodzice zaś zostali w kościele, by zaczerpnąć informacji, które pomogą im, jak najlepiej przygotować swoje dzieci do rozpoczęcia roku szkolnego.

Z pierwszoklasistami widzimy się już we wrześniu,, do zobaczenia w szkole!

zdjęcia

 


powrót ››


Z życia szkoły

 

W najbliższym czasie

     

     

    wakacje
    WAKACJE