szkoła podstawowa joanna mola

Koło wolontariatu


2021/2022

Dobro dalekiego zasięgu

Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło akcję "Dobro dalekiego zasięgu".

Podczas drugiej edycji, we współpracy z misjonarzem, o. Łukaszem Kwiatkowskim wolontariusze zebrali kwotę 2750 zł, która została przekazana na misję w Papui Nowej Gwinei. Pieniądze zostaną wykorzystane na wsparcie tamtejszych rodzin w opłaceniu czesnego za szkołę.

Dziękujemy Darczyńcom, Radzie Rodziców oraz naszym Wolontariuszom

AKCJA „ZNICZ”

Drodzy Wolontariusze!

Zapraszamy
do udziału
w październikowej akcji Koła Wolontariatu. Tym razem zajmiemy się opuszczonymi i zaniedbanymi grobami.

Aby wziąć udział w akcji, należy wybrać się na dowolny cmentarz i odszukać zaniedbany grób,
a następnie uprzątnąć go i symbolicznie przyozdobić jednym zniczem.

Do końca października należy przesłać na adres mailowy jezykpolski2020@op.pl zdjęcie grobu przed posprzątaniem i przyozdobieniem go oraz zdjęcie owoców Waszej pracy, łącznie dwa zdjęcia.
W tytule maila proszę wpisać: Akcja ZNICZ, imię
i nazwisko, klasa.

Powodzenia!

 

 

Dobro dalekiego zasięgu

Tegoroczną edycję akcji rozpoczynamy wizytą ojca Łukasza Kwiatkowskiego w naszej szkole. Misjonarz pracujący w Papui Nowej Gwinei przybliżył nam realia życia w tej części świata, zapoznał z codziennym funkcjonowaniem placówek misyjnych, opowiadał o zwyczajach i problemach tamtejszych ludzi.

Jedną z pilnych potrzeb jest wsparcie finansowe rodzin w Papui, aby umożliwić im opłacenie czesnego za naukę.

W szkole od 14 do 24 września prowadzona jest zbiórka do puszek. Istnieje również możliwość dokonania przelewu na konto:

M-bank
Nazwa odbiorcy : Rada Rodziców - Dorota Wadowska-Dudek
Adres Kraków
Numer :
09 1140 2004 0000 3502 8170 2797 (mBank)
Tytuł przelewu: MISJE

Dziękujemy za każde wsparcie.

Poniżej prezentujemy zdjęcia ze spotkania z uczniami starszych klas i zapraszamy do wsparcia akcji.

zdjęcia


2020/2021

Regulamin Koła Wolontariatu

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 LUBIĘ POMAGAĆ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2019/2020

 

Szkoła z Pasją Pomagania

Nasza szkoła na czele z Kołem Wolontariatu współpracowała z Zespołem z Alma Spei Hospicjum dla dzieci poprzez udział w ogólnopolskim programie profilaktyczno - edukacyjnym 
„Szkoła z Pasją Pomagania”. Program ten trwał od 14.10.2019 do 31.05.2020 i obejmował 7 ważnych punktów.

Po zakończeniu II edycji konkursu „Szkoła z Pasją Pomagania”, nasza szkoła otrzymała certyfikat przyznany za udział w konkursie oraz skan listu ze słowami podziękowania od Pierwszej Damy, pani Agaty Kornhauser- Dudy, która objęła konkurs honorowym Patronatem.


Działania prowadzone w naszej szkole

Współpraca z Alma Spei została zainicjowana spotkaniem z przedstawicielem fundacji, w naszej szkole, w którym uczestniczyć mogli wszyscy uczniowie klas 4-8. Pierwsza poważna zbiórka funduszy odbyła w dniach 14-18.11.2019 r., kiedy to uczniowie kwestowali na potrzeby zakupu prezentu dla podopiecznego fundacji Kubusia. Za swoją pomoc i zakup odzieży dla chłopca wolontariusze otrzymali pisemne podziękowanie. Z zebranych funduszy udało się również zakupić produkty spożywcze, będące prezentem świątecznym dla podopiecznych fundacji. Następnym, trzecim już wyzwaniem dla uczniów było przygotowanie ozdób na Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym udało się zebrać pokaźną kwotę.

Pieniądze te przeznaczone zostały na zakup sprzętu medycznego dla podopiecznych. Kolejne zadania wyznaczone przez program, realizowane w drugim semestrze to kolejno wyjazd na narty połączony z kwestowaniem na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom „Na Nartach po Uśmiech”, który odbył się 22.02.2020 oraz zbiórka pieluszek dla podopiecznych fundacji „Pieluszka na Zajączka”. Zespół Alma Spei Hospicjum dla dzieci skierował podziękowania do Kadry Pedagogicznej, Rodziców i Uczniów, którzy zaangażowali się w akcję i wspierali Podopiecznych Alma Spei Hospicjum dla dzieci.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

 

 W tym roku szkolnym razem całą szkołą na czele z  Kołem Wolontariatu włączamy się w ogólnopolski całoroczny projekt edukacyjny „Szkoła z Pasją Pomagania”. Szczegóły akcji na plakacie i na stronie internetowej www.almaspei.pl/edukacja

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:
Pani Barbara Fiedor Sztuczka,
Pani Beata Dobosz,
Pani Barbara Mycek

  

 

 

 

 

2018/2019

W tym roku udało się Nam włączyć w organizację: 
Wszystkich uczniów, którzy w myśl słów Jana Pawła II chcą stawać się lepszymi poprzez służbę innym serdecznie zapraszamy

 

 

Złóż serca dla Hospicjum

Czy składanie origami może nieść ze sobą pomoc drugiemu człowiekowi? Małopolskie Hospicjum dla dzieci udowadnia, że tak! Dlatego Nasza szkoła włącza się w akcję -Złóż serca dla Hospicjum-. Jest to zbiórka serc zrobionych metodą origami (w linku/poniżej znajdziemy odpowiedni diagram pomocny podczas składania) z papieru w kolorze czerwonym. W dniu świętego Walentego pracownicy hospicjum odpowiedzialni za akcję, będą rozdawać serduszka mieszkańcom Krakowa. Do środka każdego z serduszek zostanie załączona informacja na temat działalności hospicjum. Projekt ten ma na celu rozpropagowanie tej instytucji. 

Szkolne Koło Wolontariatu gorąco zachęca uczniów a także nauczycieli i rodziców do dołączenia do akcji! Złożone serduszka można wkładać do pudła znajdującego się przy portierni do 4.02.2019r.

 

 

GÓRA GROSZA   
Drobniaki, grosiki, żółtaki... a czasem nawet klepaki. Często dość pogardliwie traktujemy najniższe nominały. Tymczasem już po raz 19, pod koniec listopada, w szkołach i przedszkolach w całym kraju rozpoczęła się wielka akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Góra Grosza na którą składają się tylko monety 1gr., 2 gr. i 5 gr usypywana jest w celu zebrania funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W małych domach dziecka, czyli miejscach podobnych do domów rodzin wielodzietnych, dzieci znajdują schronienie i mogą się rozwijać pod opieką wychowawców. Około 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Włączając się w akcję Góra Grosza chcemy im pomóc. Co można kupić za 1 grosz? Niewiele. Jednak Góra Grosza to już całkiem spora suma.W Naszej szkole akcja trwa od 26.11- 21.12. 2018r.
Monety można wrzucać do przeźroczystej skarbonki a o to by do Was trafiła zadbają Nasi wolontariusze.
 
Gwiazdka dla Zwierzaka
 
Stare powiedzenie mówi, że w Wigilię zwierzęta przemawiają ludzkim głosem. Chemy by o Nas mówiły wyłącznie dobrze i dlatego przyłączamy się do akcji Gwiazdka dla Zwierzaka. Jest to zbiórka zorganizowana przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Zbiórka ma formę rywalizacji międzyszkolnej. Lubiąc zwierzaki i rywalizację, włączamy się w tę akcje dodatkowo ją zaostrzając- w Naszej szkole będziemy zbierać karmę, rywalizując między klasami. Za każde przyniesione 0,5 kg karmy klasa otrzyma "łapkę", która zostanie przypięta na tablicy wyników. Bardzo ważny jest fakt, że zbieramy karmę dla starszych i chorych zwierząt, dlatego zgodnie z regulaminem konkursu ( http://schronisko.krakow.pl/Dodatkowe/Gwiazdka_dla_zwierz%C4%85t/) punktowane są tylko konkretne marki karm: Aminimda, Applaws, Acana, Arion, Belcando, Bozita, Brit, Carnilove, Concept for life, Dolina  Noteci, Dog Chow, Eukanuba, Farmina, Feringa, Fitmin, Hill's, Happy Dog, Josera, Lukullus, Purina, Pro Plan, Purizon, Rinti, Royal Canin, Sanabelle, Smila, Sheba, Orijen, Taste of the Wild, Versele-Laga.  
 
Zbiórka trwać będzie od 3.12- 21.12. Oczywiście, dla największych szkolnych miłośników zwierząt przewidziana jest nagroda!
 
 

Dla uczniów

 

W najbliższym czasie

 

 

wakacje
Do wakacji pozostało