szkoła podstawowa joanna mola

Biblioteka


 

mgr Anna Łaskawiec


Poniedziałek 7.30 – 16.00

Wtorek 10.00 – 16.00

Środa 9.45 – 11.15, 13.30 – 16.00

Czwartek – 7:30-9:30, 11:45-16:00

Piątek 10.30 – 15.45

 

XII Małopolski Konkurs Pięknego Czytania w naszej szkole

8.02.2019 odbył się etap szkolny XII Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. W konkursie wzięło udział 46 osób. Uczestnicy czytali wybrane fragmenty swoich ulubionych książek. Cieszymy, że tak wielu uczniów w naszej szkole czyta i co ważne, potrafi czytać na głos pięknie interpretując tekst.

Anna Łaskawiec

 

 

Dzień Głośnego Czytania

W wtorek, 2.10., zgodnie z naszą coroczną tradycją obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Tym
razem nauczyciele wcielili się w role bohaterów książki p. Renaty Piątkowskiej „Nie ma nudnych dni” i
przeczytali uczniom klas I-III dwa zabawne opowiadania. Dzieci żywo reagowały na czytany tekst, a
dowodem udanej akcji są wypożyczone z biblioteki szkolnej wszystkie egzemplarze czytanej książki.
Zachęcamy do głośnego czytania dzieciom, ponieważ jest to bardzo miłe przeżycie, rozwijające
wyobraźnię dzieci i budujące obustronną więź.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Katarzyna Mróz
Anna Łaskawiec

 

Nasi ulubieni autorzy

 

7.12.2018 odbyła się w naszej szkole prezentacja projektów edukacyjnych, połączonych wspólnym tytułem „Nasi ulubieni autorzy”. Każda z klas 1-3 zajmowała się twórczością innego autora.

 Klasy 1a i 1b zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w formie wesołych piosenek. Klasy 2a i 2b czytały fragmenty wybranych książek Grzegorza Kasdepke i Astrid Lindgren i przedstawiały do nich scenki. Nie zabrakło również piosenki o Pippi Pończoszance. Klasy 3a i 3b przybliżyły nam twórczość  Barbary Gawryluk i Danuty Wawiłow.

Wybór poezji i prozy, piękne czytanie, deklamacja wierszy, śpiew, tańce i kolorowe stroje sprawiły, że cała uroczystość była barwna i dla wszystkich ciekawa. Z pewnością stanowiła zachętę do czytania, a w szczególności do sięgnięcia po książki prezentowanych autorów.

                                                                                                              Anna Łaskawiec

 Akcja „Uwolnij książkę”

W dniach 15.11.2018 do 30.11.2018 Rada Rodziców zorganizowała akcję „Uwolnij książkę”.  Akcja polegała na zbiórce książek, którą prowadziły wszystkie klasy i została przeprowadzana w formie konkursu. Zwycięska klasa otrzymała od Rady Rodziców bilety do kina. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy przyłączyli się do akcji. Dzięki temu, biblioteka zyskała potrzebne lektury oraz wiele innych ciekawych książek. Oto liczbowe zestawienie książek z podziałem na klasy.

kl. 1a - 35
kl. 1b - 82
kl. 2a - 30
kl. 2b - 54
kl. 3a - 25
kl. 3b -124
kl. 4a - 123
kl. 4b - 84
kl. 5b - 24
Kl. 6a - 40
Kl. 7a - 131
Kl. 8a – 40

Anna ŁaskawiecWystawa w bibliotece „Mikołajek nas rozśmiesza”

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Mikołajek nas rozśmiesza” . Na wystawie zaprezentowane zostały lapbooki klasy IVa, wykonane na lekcjach j. polskiego z Panią Karoliną Jasek. Zawierają one informacje o Mikołajku i jego przygodach, zagadki i śmieszne historyjki. Duże postacie Mikołajka i Rosoła wykonały dzieci na zajęciach kółka plastycznego, pod opieką Pani Iwony Wrońskiej-Stopy. Zachęcam wszystkich do sięgnięcia po książki z serii o Mikołajku, które są dostępne w naszej
bibliotece.

Anna Łaskawiec

 W bibliotece

Biblioteka szkolna to oaza spokoju. Tu można wybrać ciekawą książkę, zagłębić się w miękką pufę i przenieść się w świat wyobraźni. Cieszymy się bardzo, że tak wielu uczniów lubi tu spędzać czas, czytając lub ucząc się w ciszy. Dziękujemy także wolontariuszkom, które z chęcią pomagają w pracach bibliotecznych. Zapraszamy wszystkich do odpoczynku z książką.

Anna Łaskawiec

Nasza szkoła

 

W najbliższym czasie

   

   

  wakacje
  Do wakacji pozostało

   

  piękna polska nasza cała

   

  przyroda z klasą