szkoła podstawowa joanna mola

Sport


Mistrzostwa Krakowa w narciarstwie alpejskim

W poniedziałek, 18 lutego, odbyły się mistrzostwa Krakowa w narciarstwie alpejskim dziewcząt i chłopców w ramach igrzysk młodzieży szkolnej. W zawodach wystąpiła pięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły. Nasi narciarze zaliczyli niezły występ. Największym sukcesem jest zdobycie 16 miejsca i zakwalifikowanie się na zawody wojewódzkie Hanny Danielak.
A oto wyniki i kilka zdjęć:

Hanna Danielak - 16 miejsce i kwalifikacja na zawody wojewódzkie

Zofia Batkiewicz - 25 miejsce

Julia Janecka - 33 miejsce

Drużynowo nasze dziewczęta zajęły 10 miejsce.

Leon Jóźkiewicz - 23 miejsce

Jakub Plata - 45 miejsce

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Trzymajmy kciuki za Hannę Danielak w zawodach wojewódzkich!

 II etap zawodów w piłce ręcznej dziewcząt

W czwartek, 14 lutego, odbył się drugi etap zawodów w piłce ręcznej dziewcząt w ramach igrzysk młodzieży szkolnej. Reprezentacja naszej szkoły trafiła na mocne rywalki. W grupie mieliśmy cztery zespoły, niestety udało nam się wygrać tylko jeden mecz. Dziewczęta dały z siebie wszystko, pomimo tego musiały uznać wyższość swoich rywalek. A oto kilka zdjęć:NA JEDNEJ DESCE DO ZAWODÓW WOJEWÓDZKICH


W środę 6 lutego na stoku w Sieprawiu odbyły się Mistrzostwa Krakowa w Snowboardzie - Igrzyska Młodzieży Szkolnej, rozegrane w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobry występ zaliczyły zawodniczki z Naszej Szkoły i zajęły następujące lokaty: Aleksandra Knapik 10 miejsce i awans do zawodów wojewódzkich, Julia Janecka 11 miejsce i również awansowała do zawodów wojewódzkich, Zuzanna Sitarska 22 miejsce. Dzięki wysokim lokatom dziewczyny wywalczyły dla szkoły 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Panom niestety nie dopisało tego dnia szczęście a już na pewno Pawłowi z klasy 8 któremu zabrakło jednego miejsca do awansu. Miejsce 17 zajął Stanisław Pawelec a jedno niżej Michał Rybak. W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajeli 7 miejsce. Dziękujemy za chętny udział w zawodach i walkę na trasie.

Filip Ścieżka

 Zawody w piłce ręcznej chłopców

W piątek, 8.02.2019 r., reprezentacja uczniów naszej szkoły brała udział w międzyszkolnych zawodach w piłce ręcznej. Pomimo dobrej gry i wygranego meczu z Gimnazjum nr 72, chłopcom nie udało się wyjść z grupy po przegranym meczu ze Szkołą Podstawową nr. 5. Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia:

 

0 Zawody Pływackie

We wtorek, 8.01.2019, na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyły się międzyszkolne zawody pływackie w ramach Krakowskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięło udział pięciu reprezentantów naszej szkoły. A oto wyniki naszych sportowców:


Aleksandra Knapik – styl motylkowy – 13 miejsce
Mateusz Taranek – styl grzbietowy - 20 miejsce
Magdalena Bereza – styl dowolny – 31 miejsce
Leon Jóźkiewicz – styl dowolny – 36 miejsce
Jędrzej Kubsik – styl dowolny – 41 miejsce


Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Piotr Pancerz 

MAMY AWANS 


W ostatni czwartek przed feriami dziewczyny z klasy 7-8 w składzie : Magdalena Bereza, Urszula  Kostrzewska, Wiktoria Pietrzyk, Urszula Broda, Hanna Danielak, Joanna Kostrzewska, Małgorzata Kuglarz, Aleksandra Knapik, Zuzanna Sitarska i Hanna Zdanowicz, reprezentowały Naszą Szkołę w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – Piłka Ręczna. Nasze zawodniczki spisały się doskonale i jako najlepsza drużyna w swojej grupie awansowały do półfinałów. Na pochwałę zasługuje bardzo dobra gra dziewcząt w obronie, czego efektem jest tylko 8 bramek straconych - przy rzuconych 25. 
Gratulację dla dziewczyn i trzymajmy kciuki za ich dobry występ w kolejnym etapie.

Filip Ścieżka


  

Mikołajkowe zajęcia na basenie

6 grudnia, w dniu św. Mikołaja na basenie w Zabierzowie na naszych uczniów czekał prezent. Na niecce basenu rozłożony był dmuchany, wodny tor przeszkód. Dzieci oprócz nauki pływania mogły sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód. Sprawiało im to dużo radości. Wszyscy dobrze się bawili, wzajemnie sobie pomagali i przełamywali lęk przed wodą. A oto kilka zdjęć:

 

 

Nasza szkoła

 

W najbliższym czasie

 

 

wakacje
Do wakacji pozostało

 

piękna polska nasza cała

 

przyroda z klasą